Yaşam Koçluğu

Geçmiş yerine bugün ve gelecekle ilgilenip kişinin var olmak istediği noktaya, planlı bir şekilde ulaşmasını sağlamaktır. Yaşam doyumunu arttırmak, yaşamına coşkuyu ya da huzuru getirmek, bir alışkanlık değiştirmek,  bir korkudan arınmak, yaşamında değişimi yönetmek gibi konular üzerinde çalışılır. 

İlişki Koçluğu

İlişkilerin geldiği nokta, bireysel olarak tutum ve davranışlar, sadakat, cinsellik, ilişkideki manipülasyonlar üzerinde çalışılır.

Bu sayede, ilişkinin bir adım öteye taşınarak, uyum ve denge içerisinde ve birlik bilinci ile yaşanması amaçlanır.

İmaj Koçluğu ve Danışmanlığı

Günümüz dünyasının gerçeği, istesek de istemesek de görüntümüze göre değerlendiriliyoruz. Hayatın her alanında imaj önemlidir. Kişiye özel yöntemler ve uygulanabilir çözümler ile, imaj koçluğu, kişilerin profesyonel ve günlük yaşamında daha etkili bir duruş ve görünüme ulaşmasını sağlar.

İmaj Danışmanlığı: Bireysel görüşmeler sonucunda danışan ile birlikte programlanarak hizmet verilmektedir.

Ergen ve Öğrenci Koçluğu

Gençlerin kendini bulma yolculuğunda ergenlik dönemini tanımak ve yetişkin olma yolunda yol arkadaşlığı sağlamaktır. Hayaller ile hedefler arasında köprü kurma sürecinde, doğru öğrenme yöntemleri, kaygı ve duygu durumu yönetimi, dikkat ve odaklanma becerisi, vb  konularında genç bireylere destek verilir.

Ebeveyn Koçluğu

Çocuğun hayatındaki en önemli rol model olan ebeveynlere, çocuk yetiştirmede karşılaştıkları sorunlar, kaygı ve kafa karışıklıklarında destek olmak demektir. 

Çocuklarıyla aralarındaki olumlu ilişkiyi kuvvetlendirecek beceriler kazandırmak amacını taşır. 

Sporcu Koçluğu

“Bir atlet koşarken bileğini burkarsa doktora gidecek, daha hızlı koşmak isterse koça gidecek.”  -Bülent Gardiyanoğlu

Zihinsel provalar ve zamana bağlı olarak başarı programı hazırlanır. Duygusal ve fiziksel kondisyona destek olunmakla birlikte, takım çalışması da yapılabilmektedir.

healthy-1607692_1920

Sağlıklı Yaşam
ve Beslenme Koçluğu

Sağlık ve beslenme farkındalık kazandırmak, beden ve güzellik ile ilgili kalıplaşmış inançları olması gereken duruma getirmek üzerinde çalışılır. Bireylerin beslenme alışkanlıklarını değiştirerek hedeflerine ulaşmasında katkıda bulunur.

Kariyer Koçluğu

İş hayatına yeni başlayacak gençler, kariyer değişikliği düşünen profesyoneller, emeklilikte üretkenliğini sürdürmek isteyen kıdemli çalışanlar, çalışma hayatının herhangi bir noktasındaki bireyler için uygundur. Hedeflerinizi, değerlerinizi, kaynaklarınızı anlamak, bu yolda sizi güçlendirecek davranış kalıplarını edinmek üzerine çalışılır. Günün sonunda Kariyer Koçluğu, sevdiğiniz işi yapmak ya da yaptığınız işi sevmek için kullanabileceğiniz destektir.

NLP

Neuro Lingustik Programming’in kısaltmasıdır. Dili kullanarak,  bilinçaltındaki kayıtları etkilemek ve böylece, otonom davranışları programlamakla ilgili bir metoddur. Kişiye, istediği yetkinliklere ulaşmak veya hedeflerine ulaşmasını sabote eden tutumlarını değiştirebilmek için bir zihin haritası sağlar. Kalıplaşmış inanç, düşünce ve davranışları değiştirmek, içimizdeki kaynaklara ulaşarak potansiyelimizi açığa çıkartmak için uygulanan yöntemler bütünüdür.

Hipnoz

Hipnoz, zihnin belirli bir süre, bir konu veya duruma odaklanması halidir. Yani aslında hipnotik hal, gündelik hayatta bolca yaşanmaktadır. Yaşam içerisinde otomatik olarak yerine getirdiğimiz eylemlerin çoğu da hipnotik bir telkinin kabul edilip uygulanmasıdır. Reklamlar ve annelerimizin tembihleri bu telkinlere en sıradan ama etkili örneklerdir 🙂

Bilinçdışı davranış, duygu, düşünce ve alışkanlıkların değiştirilmesine yönelik Koçluk süreçlerinde, danışanın onayı ile seanslarımıza dahil ediyoruz.

EFT

“Emotional Freedom Techniques” kelimelerinin kısaltması olan EFT tekniği yani duygusal özgürleşme, yaşanılan olumsuz olayların anılarını silmeden, kişiye hissettirdiği olumsuz duygu yoğunluğunun azaltılmasında uygulanan etkili bir yöntemdir. Olumsuz olaylar sonucunda vücudumuzda tıkanıklığa uğrayan enerjinin yeniden akmasını sağlar. 

Koçluk sürecinde fobiler, güvensizlik, kıskançlık, öfke, acı, ayrılık, travma sonrası stres bozukluğu, vb bir çok alanda kullanılabilir.