Anlama ve Anlaşılma Serüveni

Yetişkinlerin dünyasında iletişim eğitimleri bolca var. Fakat çocuklar için yok denecek kadar az. Bu nedenle çocuklar için bir iletişim eğitimi hazırladık.

Çocuğun, kendisine ve çevresine karşı nasıl davrandığında daha etkili bir iletişim kurabileceğini anlatan bu eğitim, hem çocuklarınıza hem de sizlere yeni bakış açıları kazandıracak.

Dört Dörtlük İletişim

Dört modülde dört teknik, her teknikte dört kavramdan oluşan, anlaşılır, uygulanabilir, sistematik bir eğitime ne dersiniz?

Önceden uyaralım. Bu eğitim hayatınızı değiştirmeyecek ama SİZİ DEĞİŞTİRECEK.

Eşinizle, patronunuzla, annenizle, arkadaşlarınızla yaşadığınız iletişim sorunlarınızı çözmeyecek ama BAŞETMENİZ İÇİN YOLLAR gösterecek.

Etkili iletişim araba kullanmak gibidir. Öğrenmesi zordur ama hayatı kolaylaştırır.

Örtülü Değersizlik

Hepimiz çocukluğumuzdan itibaren, değersiz olduğumuzu, yeterince iyi olmadığımızı ima eden mesajlara maruz kalıyoruz ve hepimiz farklı seviyelerde değersiz hissediyoruz. İşin kötüsü, çoğu zaman bunun farkında bile olmuyoruz.

İçten içe değersiz olduğumuza inanıp, bunun farkında bile olmadan yaşarken, istediğimiz kadar öz güven geliştirmeye çalışalım, başarısızlığa mahkumuzdur.

Değişim ise farkındalıkla başlar. O yüzden, öncelikle içte yatan gizli değersizlik inancının düşünce ve eylemlere nasıl yansıdığını, kendimizde ya da başkalarında, görünce tanıyabilecek hale gelmeliyiz.

Örtülü Değersizlik eğitimi bunu hedefliyor.